1. Organizer.

Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch organizerów. W jednym zapisujemy nasze plany i cele do zrealizowania na każdy dzień a w drugim te wszystkie aktywności, które udało nam się wykonać z sukcesem czyli plany zrealizowane.

Pierwszy organizer będzie zawierał plany, które będą nam przypominać o ważnych dla nas celach i motywować nas do ich realizacji.
Drugi organizer będzie zawierał plany, ktore dzięki naszej determinacji i wysiłkowi zostały zwieńczone sukcesem czyli cele zrealizowane, które będą podtrzymywać nasze poczucie wartości i radość życia na wysokim poziomie i jednocześnie pokazywać nam naszą efektywność i pomagać w realizacji marzeń.

2. Notatnik kartkowy lub w telefonie komórkowym.

Czasami chcemy mieć szybki dostęp do punktów naszego planu dnia. Dlatego notatnik w telefonie mamy zawsze przy sobie i warto korzystać z tego narzędzia.
Notatnik kartkowy jest czasem dobrym narzędziem do uporządkowania naszych planów i sporządzenia ich hierarchii ważności.

3. ​Aplikacja ​Evernote

http://evernote.com/

Umożliwia nie tylko planowanie i robienie notatek ale również wklejanie zdjęć, czy wyciętych z sieci artykułów. Ułatwia kontaktowanie się z osobami wspólnie z nami realizującymi projekty, bez opuszczania Evernote. Zapewnia ona również możliwość prowadzenia dynamicznych spotkań poprzez udostępnianie slajdów jako efektów twojej pracy. Wystarczy jedno kliknięcie by notatkę zmienić w prezentację. Dostępny jest na wszystkich możliwych urządzeniach, począwszy od komórki, poprzez tablet aż do komputera. Aplikacja dostępna jest w kilku wersjach w tym również w wersji bezpłatnej.

4. ​Aplikacja ​Simplenote

http://simplenoteapp.com/

To prosty notatnik, który można obsługiwać przez przeglądarkę internetową. Aby nie pogubić się w stertach pojedynczych notatek producent przewidział opcję przypisywania etykiet, jak i przypinania najważniejszych notatek na górze listy. Dzięki temu program będzie pamiętał aż 30 (domyślnie 10) wcześniejszych wersji dokumentu, w razie gdybyśmy chcieli odzyskać coś skasowanego. Aplikacja dostępna jest w wersji darmowej, choć można wykupić wersję płatną.

5. Kalendarz Google

Wejdź tutaj na stronę internetową Kalendarza Google

To program do planowania wydarzeń przypominający wyglądem organizer, przy czym jest dostępny on-line. Jest prosty w obłudzie i darmowy. Jego dużą zaletą jest możliwość włączenia darmowej funkcji wysyłającej SMSy z powiadomieniami o nadchodzących wydarzeniach w jego własnym (niepublicznym) kalendarzu a także możliwość połączenia z kalendarzem za pomocą konta pocztowego google.